آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات

مواردی که باید قبل تغییر قالب (تم) وردپرس بررسی کنیم

موارد زیر را قبل از آپدیت قالب وردپرس برای از دست نرفتن تغییرات انجام دهید»

اگر تا به حال از وردپرس استفاده کرده باشید احتمالا چندین بار تم وبسایت خود را تغییر داده اید. اگر هم تاکنون این کار را انجام نداده اید و اولین بار است که میخواهید انجام دهید بهتر قبل از آن این مقاله را مطالعه کنید.

زیبایی وردپرس این است که تغییر تم را برای کاربر بسیار آسان کرده شما تنها با چندین کلیک ساده میتوانید تم یا قالب وبسایت وردپرسی خود را تغییر دهید.

در زیر ما چک لیست یا مواردی را آورده ایم که حتما باید قبل از تغییر قالب خود انجام دهید.

  • از تغییرات که روی قالب انجام داده اید یادداشت برداری کنید

بسیار از کاربران تغییرات ظاهری و تغییراتی در کد های قالب ایجاد میکنند که بعدا دیگر نمیتوانند به یاد بیاورند برای همین بهتر است همیشه از این تغییرات را در جایی یادداشت کنید.

  • به ساید بار دقت بیشتری داشته باشید

باید توجه داشته باشید که تم جدید شما آماده ویجت باشد. ویجت ها یا همان سایدبار ها کاربری بسیار آسانی دارند برای همین بسیاری از افراد تغییراتی در آنها ایجاد میکنند. ما دریافتیم که سایدبار ها یکی از پر کاربردترین بخش های وب سایت وردپرس است زیرا میتوان در آن بخش های مختلفی را پیاده سازی کرد مانند تبیلغات ، فرم ورود ، تصاویر متون و غیره

با توجه به موارد ذکر شده اگر شما از قالب widget ready به قالب دیگر که widget ready نیست بروید یعنی قالب خود را عوض کنید قطعا تمامی ویجت (سایدبار) های خود را از دست میدهید. پس باید به این مورد توجه داشته باشید قالب جدید widget ready باشد.

  • آمار بازدید را از دست ندهید!

بسیاری از بلاگرها و مدیران وب سایت ها از یک آمار گیر برای مشاهده بازدید وب سایت خود استفاده میکنند این آمار گیر میتواند Google Analytics باشد یا هر نوع آمار گیر دیگری با توجه به اینکه این آمار گیر ها معمولا با کد هایی که ما در قسمت از فوتر وبسایت جایگذاری میکنیم کار میکنن تغییر قالب میتواند باعث از پاک شده کد و از دست رفتن اتصال آمار گیر با وبسایت ما باشد.

از موضوع بسیار رایج بوده اکثر کاربران فراموش میکنند که کد آمارگیر هم در بین کد های قالب جای گرفته وتغییر قالب باعث از بین رفتن کد ها می شود.

  • بکآپ گیری (پشتیبان گیری)

نیاز نیست نگران از دست رفتن اطلاعات مختلف سایت باشید همیشه قبل از شروع تغییر قالب یک بکآپ از دیتابیس خود بگیرید. برای گرفتن پشتیبان از کل وبسایت و یا دیتابیس میتوانید به سی پنل هاست مراجعه کنید و یا از یک افزونه بکآپ گیری مثل All in one migration استفاده کنید.

  • حالت تعمیر و نگهداری

احتمالا شما نمیخواهید که کاربران با صفحات غیر منتظره و خطا های مکرر مواجه شوند زمانی که شما در حال تغییر قالب و انجام کارهای مورد نیاز بعد از آن هستید برای همین میتوانید از صفحه تعمیر و نگهداری استفاده کنید. حالت تعمیر نگهداری به صورت پیش فرض در وردپرس وجود داشته تنها باید فعل شود.

  • تست تمامی بخش های وبسایت و پلاگین ها

بعد از اینکه تم جدید را فعال شد ، شما باید مطمئن شوید تمامی بخش ها و پلاگین های وبسایت مانند قبل کار میکنند و مشکلی در سایت وجود ندارد. بخاطر دارید در ابتدا مقاله به شما گفتیم از تغییرات خود یک یادداشت داشته باشید این یادداشت ها اینجا به کمک شما می آیند.

در اینجا شما باید بررسی کنید قابلیت ها و ویرایش هایی که ایجاد کرده بودید به کدام قسمت ها اضافه شوند و بعد از آن تست کنید که کارکرد آنها به چه شکل است.

  • تست سازگاری با مروگر های مختلف

یکی دیگر از مواردی که بعد از تغییر قالب باید بررسی کنید سازگاری قالب با مرورگر رایج است. به یاد داشته باشید یک قالب خوب همیشه با تمامی مروگر ها رایج به درستی نمایش داده می شود اما این به این معنی نیست که تمامی قالب ها به این شکل کد نویسی شده اند.

  • بررسی سایت برای نمایش در دیوایس های مختلف مثل گوشی و تبلت

امروزه از استفاده از موبایل بسیار بیشتر از کامپیوتر و لپتاپ گسترش یافته برای همین رسپانسیو بودن نمایش مناسب محتوا وب سایت در مرورگر های موبایل اهمیت بسیار زیاد برای کاربر و همچنین موتور های جستجو دارد.

مطالب پیشنهادی